Ostateczny koszt dostosowania projektu do Państwa oczekiwań jest sumą wielu czynników.

Zależy on między innymi od wielkości i skomplikowania budynku, niezbędnych do wprowadzenia zmian adaptacyjnych, a także zmian jakie sami Państwo chcecie wprowadzić do projektu. Podkreślamy , że zawsze staramy się na bieżąco konsultować z Państwem wszelkie modyfikacje. Mamy głęboką świadomość, że tylko wtedy mamy szansę spełnić indywidualne potrzeby i osiągnąć wspólny cen – stworzyć projekt wymarzonego domu.

     Swoją ofertę kierujemy do wszystkich klientów planujących rozpoczęcie inwestycji w pięknych okolicach Jeleniej Góry, Wałbrzycha, Zgorzelca i Wrocławia. Zapraszamy do kontaktu – z pewnością znajdziemy satysfakcjonujące Państwa rozwiązanie i zaadaptujemy wybrany projekt zgodnie z wszelkimi obowiązującymi zasadami.

 

CENA ADAPTACJI.

     Przeglądając portale architektoniczne można zaczerpnąć z nich inspiracje i budować wyobrażenia na temat swojego idealnego domu. Pomożemy zmienić te inspiracje w realną rzeczywistość dostosowując wybrany projekt do warunków posiadanej przez Państwa działki.

Wybór gotowego projektu i jego adaptacja ułatwi, przyspieszy i obniży koszty związane z budową domu.

 

DLACZEGO WARTO ZDECYDOWAĆ SIĘ NA ADAPTACJĘ.

     Zakup tzw. "gotowego projektu" wcale nie oznacza, że możemy go na drugi dzień złożyć w urzędzie i uzyskać pozwolenie na budowę czy też dokonać zgłoszenia o zamiarze budowy domu.

Gotowy projekt wymaga dostosowania do warunków lokalnych to znaczy :

  • usytuowania na działce zgodnie z warunkami decyzji o warunkach zabudowy lub Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego,

  • dostosowania fundamentów do warunków gruntowo-wodnych na naszej działce,

  • dostosowania konstrukcji dachu do warunków klimatycznych w naszym regionie,

  • uzyskania zapewnień w zakresie dostawy mediów i dostosowania instalacji sanitarnych i elektrycznej w budynku do uzyskanych warunków,

  • uzyskania zapewnienia i zatwierdzenia rozwiązań w zakresie dojazdu do działki i budynku,

  • usytuowania na działce wszystkich wymaganych elementów jej zagospodarowania takich jak miejsca na gromadzenie odpadów, oczyszczalnię przydomową lub zbiornik bezodpływowy,

Ocenimy zgodność wybranego projektu z warunkami zabudowy, doradzimy w zakresie możliwości dokonania zmian w projekcie, dostosujemy projekt do warunków lokalnych, uzyskamy zapewnienia dostawy mediów. Przygotujemy wszystkie niezbędne dokumenty

i w Państwa imieniu uzyskamy pozwolenia lub dokonamy zgłoszenia.

 

ADAPTACJA PROJEKTU.

     Na rynku jest wiele biur architektonicznych, które oferują tzw. gotowe projektów domów. Zamieszczone na stronach internetowych informacje w znakomity sposób ułatwiają podjęcie decyzji jak nasz dom ma wyglądać.

Jednak zanim zdecydujecie się na wybór warto poznać kilka zasad, które będą miały wpływ na koszt budowy i warunki użytkowania. Zwykle duże znaczenie ma kształt bryły budynku, rozkład pomieszczeń, rodzaj i kształt dachu, sposób ogrzewania czy zagospodarowanie działki.

GOTOWE PROJEKTY DOMÓW.

     Dom to nie tylko mury i dach nad głową. Zwykle zaczyna się od miejsca, do którego chcemy wracać. Nasz dom powinien się stać jego harmonijną częścią. Ale niestety nie w każdym miejscu budowa wymarzonego domu jest możliwa.

Pierwszym krokiem, jeszcze przed zakupem działki powinno być uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy lub wypisu i wyrysu z Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego.

Pozwoli to uniknąć przykrych niespodzianek dotyczących np. wielkości domu, rodzaju dachu, lokalizacji na działce możliwości przyłączenia do mediów.

     W Państwa imieniu przygotujemy stosowne wnioski i uzyskamy konieczne dokumenty. Pomożemy je prawidłowo odczytać. Pomożemy dopasować projekt do lokalnych warunków.

 

LOKALIZACJA.

     Budowa domu to jedna z najważniejszych decyzji jakie podejmujemy w życiu. Często decydujemy się na taki wysiłek tylko raz. Budowa to duży wysiłek czasowy, organizacyjny i przede wszystkim finansowy. Od czasu i zaangażowania jaki poświecimy na pojęcie decyzji zależeć będą w dużym stopniu koszty budowy naszego miejsca na ziemi.

 

OD CZEGO ZACZĄĆ ??

ADAPTACJE PROJEKTÓW POWTARZALNYCH 

KONTAKT

REALIZACJE

OFERTA

O NAS

ADAPTACJE

SANITEX-EKO

Biuro Projektów i Usług Inwestycyjnych, Jelenia Góra, ul. Bankowa 32